Menopavza se pri ženskah pojavi običajno med 45. in 55. letom starosti. Gre za obdobje, ko se v telesu žensk zniža vrednost hormonov estrogena in progesterona. Spremembe v telesu pa se ne pričnejo šele takrat, pač pa že veliko prej. To je počasen proces, ki traja več let, vse dokler ženska dokončno ne izgubi mesečnega perila. Nekateri dejavniki, kot so kajenje, odvečna telesna teža, nekatere kronične bolezni ali etični izvor lahko povzročijo tudi zgodnjo menopavzo. Ravno zaradi tega je pomembno, da ženske že v svoji mladosti pazijo, da ohranjajo zdrav življenjski slog. Le tako bo tudi jesen življenja lepa in igriva. Ko nastopi menopavza se zaključni ženska rodna doba. Takrat se marsikatera ženska znajde v zagati kako premagati težave v menopavzi.
Najpomembnejše je torej, da se že v zgodnejših letih trudite biti v polni formi. K temu lahko pripomorete z uravnoteženo prehrano, zadostnim gibanjem in zdravim življenjskim slogom. Prej ko se boste tega lotili, lažji bo prehod v menopavzo in na splošno kasneje v življenju. Šteje prav vsak korak na poti k bolj zdravemu življenju, ne glede na to, kdaj se zanj odločite. Ker pa je narava naša stalna zaveznica imate na voljo tudi manjšo pomoč v obliki zdravila Menoforce. Gre za tradicionalno zdravilo na rastlinski osnovi, ki lajša težave menopavze. Ko se pojavi čezmerno potenje in vročinski nalivi kot posledica menopavze vam bo pomagalo uživanje izvlečkov žajblja, ki ga vsebuje to zdravilo. Za lajšanje ostalih menopavznih težav, ki se lahko kažejo v nespečnosti in razdražljivosti se priporoča sočasno jemanje A.Vogel Dormeasan kaljic ali Avenaforce kapljic, ob ponavljajočem se vnetju sečil pa Canephron BNO tablete.
Kako se prepozna menopavza?
Mnogokrat ženske niso prepričane ali je res nastopila menopavza ali ne. Na videz preprosta zagata, ki pa se lahko izkaže za precej zapleteno kajti vsaka ženska obdobje menopavze doživlja drugače. Kljub temu pa se pri večini žensk prve spremembe pričnejo s spremembo mesečnega perila. Menstruacija se spremeni tako, da postane šibkejša ali močnejša, možna so krajša ali daljša razdobja kot prej, ter krajši ali daljši čas krvavitve kot prej. Mogoče menstruacija tudi izostane. Včasih se pojavijo tudi različne kombinacije vsega naštetega. Potem je spet pri nekaterih ženskah možno, da ni sprememb v mesečnem perilu, pač pa se menopavza prične z drugimi simptomi npr. z oblivi vročine, slabim razpoloženjem in bolečinami v sklepih. Če se vam simptomi, ki so značilni za menopavzo pojavljajo pred 45. letom, potem posvet z zdravnikom ne bo odveč. Sicer pa je menopavza povsem naraven proces in spada k delu ženskega življenja, tu nikakor ne gre za bolezen.